The 2-Minute Rule for Гроші
The 2-Minute Rule for Гроші
Blog Article
Фіатние гроші не мають ніякої самостійної цінності, або вона непорівнянна з номіналом.
Спочатку всі паперові гроші забезпечувалися запасами країни, яка їх емітує («Золотий стандарт»), але згодом грошей почали друкувати більше. Нині купюри паперових грошей нічим не забезпечені. Так виникло поняття «фіатних» грошей – законних платіжних коштів, номінальна вартість яких встановлюється, забезпечується та гарантується державою.
Однорідність - вимога, яка пред'являється до всіх форм грошей, проте не всі вони забезпечують її.
Кредитними грошима виступає право вимагати в майбутньому особливо оформлену заборгованість. У більшості випадків вони виробляються шляхом передачі цінних паперів, які можуть бути використані для придбання всього необхідного, а також погашення своїх боргів. Найчастіше оплата здійснюється в конкретний термін.
Знань ніколи не буває багато. Читайте наш блог, і переконайтеся в цьому самі!
В реальності такої економіки практично не існує. Тому гроші під дією інфляції поступово втрачають купівельну спроможність.
Як click here такі виступали метали, прикраси, і потім – металеві зливки. Відмінна риса товарних грошей – вони мають власну вартість.
Згодом банкноти перестали бути еквівалентом золотого запасу, а стали кредитними (забезпечення гарантується державою) і фіатними (є символом еквівалентного грошового номіналу). В сучасних реаліях банкноти і є грошима.
У Швейцарії в силу традицій і психології громадяни люблять готівку. Є чимало історій про швейцарців, які зберігають вдома досить великі суми. Наприклад, про те, як згорів особняк, а разом з ним — величезна сума грошей, захована за каміном.
абстрактність, тобто на такому цінному папері не вказано тип угоди;
Щоб швидко проводити оплату без додаткових витрат, гроші повинні без особливих зусиль розділятися на велику кількість частин.
Такі Фінанси виступають грошима виключно через загальне їх визнання і довіри з боку суб'єктів економіки.
Протиріччя депозитних грошей, що полягало в протистоянні функцій заощадження і платежу, було дозволено за допомогою підрозділу рахунків у банках на поточні і термінові.
Ідея з банкнотами сподобалася правителям багатьох держав.